Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
V Libanone vybuchla cisterna s nelegálnym palivom, zomrelo 20 ľudí a desiatky utrpeli popáleniny
15.8.2021 (Webnoviny.sk) - Pri výbuchu v sklade na severe Libanonu, v ktorom sa nelegálne skladovalo palivo, zomrelo 20 ľudí a desiatky ďalších utrpeli popáleniny. Hneď nebolo jasné, čo bolo príčinou explózie. V Libanone sa však palivo už dlhodobo pašuje.
Libanonský Červený kríž uviedol, že v dedine Tleil pri hraniciach so Sýriou vybuchlo cisternové vozidlo na prepravu paliva a jeho tímy na mieste objavili 20 tiel. Červený kríž ďalej vo vyhlásení konštatoval, že evakuoval 79 ľudí, ktorí utrpeli zranenia.
Predstaviteľ libanonskej armády, ktorý hovoril pod podmienkou zachovania anonymity, sa vyjadril, že výbuch nastal po tom, ako armáda skonfiškovala sklad v dedine Tleil, v ktorom bolo uskladnených približne 60-tisíc litrov benzínu, a prikázala distribuovať palivo medzi obyvateľov oblasti. Nie je jasné, čo explóziu spôsobilo, povedal predstaviteľ armády pre agentúru Associated Press.
Viac k témam: výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk - V Libanone vybuchla cisterna s nelegálnym palivom, zomrelo 20 ľudí a desiatky utrpeli popáleniny © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zelenskyj vyhrážkami ukázal svoju pravú tvár, minister obrany Kaliňák hovorí o mafiánskych spôsoboch
Kočner má opäť vypovedať pred súdom, chce vysvetliť komunikáciu z aplikácie Threema
Podmienky vo väzniciach sa zlepšili, problémom však zostáva financovanie a nedostatočná kontrola