Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
17.1.2021 (Webnoviny.sk) - Dve afganské sudkyne zabili v nedeľu ozbrojenci v severnej časti Kábulu, kde streľbou zaútočili na ich auto. Vodič auta utrpel zranenia. Obe sudkyne pracovali na afganskom najvyššom súde, informoval predstaviteľ súdu.
K zodpovednosti za útok sa hneď nikto neprihlásil a hovorca militantného hnutia Taliban Zabihulláh Mudžáhid vyhlásil, že hnutie nie je za zabitie sudkýň zodpovedné.
Afganská vláda v poslednom období opakovane obvinila zo zodpovednosti za cielené zabíjanie hnutie Taliban. K útokom v Kábule sa však v posledných mesiacoch hlási teroristická organizácia Islamský štát. Patril k ním aj útok na vzdelávacie inštitúcie, pri ktorom zomrelo 50 ľudí, prevažne študentov.
Viac k témam: vražedný útok
Zdroj: Webnoviny.sk - V Kábule zabili dve afganské sudkyne, Taliban sa od útoku dištancuje © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
V Česku minulý rok zomrelo najviac ľudí od vzniku štátu, prispel k tomu koronavírus
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve