Štvrtok, 23. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
V hlavnom meste Indie sa zrútila časť obytnej budovy, zahynulo najmenej šesť ľudí
Webnoviny 3. január 2019 621
NAÍ DILLÍ 3. januára (WebNoviny.sk) - Zrútenie časti obytnej budovy v indickom Naí Dillí si vyžiadalo najmenej šesť mŕtvych.
Zástupkyňa tamojšej polície uviedla, že osem ľudí sa im podarilo zachrániť z trosiek prvého podlažia a prízemia. Podľa polície zrútenie zapríčinil výbuch plynovej fľaše. Bližšie informácie o incidente zatiaľ nie sú známe.
Zrútenia budov sú v Indii časté, keďže stavbári používajú neštandardné materiály a na stavbách nie je adekvátny odborný dohľad. Obrovský dopyt po bývaní v okolí indických miest a všadeprítomná korupcia často vyústia do nelegálneho pridávania podlaží v budovách. V roku 2013 zomrelo v Bombaji pri zrútení budovy 72 ľudí.
Viac k témam: nai dilli, tragická nehoda, zrútenie budovy
Zdroj: Webnoviny.sk - V hlavnom meste Indie sa zrútila časť obytnej budovy, zahynulo najmenej šesť ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Tragický výbuch na Mukačevskej ulici mieri pred súd, na lavici obžalovaných sedí päť mužov