Sobota, 14. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
V Čiernom mori je zvýšený počet ruských lodí, ktoré sú schopné odpáliť strely na Ukrajinu
3.2.2023 (Webnoviny.sk) - V Čiernom mori sa zvýšil počet ruských lodí schopných odpálenia striel na ukrajinské územie. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na južné velenie ukrajinskej armády. To na sociálnej sieti Facebook napísalo, že z 10 lodí sú dve nosiče striel Kalibr.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
„Celková salva rakiet môže byť 16,“ uvádza velenie s tým, že s posilnenými nepriateľskými prieskumnými dronmi, je jasné, že sú to prípravy na raketové útoky.
„Nie je vylúčený masívny raketový útok s použitím lietadiel. Neignorujte varovné signály náletu, buďte ostražití a pozorní,“ upozornila ukrajinská armáda.
CNN pripomína, že tieto informácie nevedelo nezávisle overiť.
Viac k témam: Rakety, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - V Čiernom mori je zvýšený počet ruských lodí, ktoré sú schopné odpáliť strely na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Blahov spor s Esetom bude musieť mestský súd rozhodnúť znovu, Krajský súd nesprávny rozsudok zrušil
Konzulárno-krízový tím SR sa z Blízkeho východu vrátil na Slovensko, pomáhal s evakuáciou občanov – FOTO
dm vyzýva: Inšpirujte ostatných svojím dobrovoľníctvom!