Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
11.1.2020 (Webnoviny.sk) - Najmenej šesť ľudí zahynulo v sobotu nadránom pri požiari v domove dôchodcov na severe Chorvátska. K tragédii došlo okolo piatej ráno v súkromnom zariadení pre seniorov v obci Andraševac, ktorá sa nachádza približne 30 kilometrov na sever od chorvátskej metropoly Záhreb. Zatiaľ nie je známe, čo požiar spôsobilo.
Oheň začal horieť v drevenej budove, ktorá susedí s hlavnou budovou zariadenia. V tej sa v čase požiaru nachádzalo podľa chorvátskych médií dvadsať seniorov. "Bohužiaľ, podľa informácií, ktoré sme dostali, zomrelo šesť ľudí. V tomto momente zatiaľ nemáme dostatok informácií, aby sme mohli povedať čokoľvek ďalšie," povedal v sobotu po príchode na miesto tragédie chorvátsky premiér Andrej Plenkovič.
Viac k témam: domov dôchodcov, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - V chorvátskom dome dôchodcov horelo, zahynulo najmenej šesť ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Prezidentské voľby na Taiwane vyhrala s prehľadom prozápadná Cchaj Jing-wen
Kočner má opäť vypovedať pred súdom, chce vysvetliť komunikáciu z aplikácie Threema
Podmienky vo väzniciach sa zlepšili, problémom však zostáva financovanie a nedostatočná kontrola
Zelenskyj vyhrážkami ukázal svoju pravú tvár, minister obrany Kaliňák hovorí o mafiánskych spôsoboch