Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
V centre Moskvy sa zišli tisíce ľudí, pochodovali na pamiatku zavraždeného Nemcova (video)
29.2.2020 (Webnoviny.sk) - Centrom Moskvy pochodovali tisícky ľudí na pamiatku zavraždeného ruského opozičného lídra Borisa Nemcova, ktorého zastrelili pred piatimi rokmi.
Účastníci pochodu zároveň protestovali proti navrhovaným zmenám ústavy, ktorých cieľom je podľa kritikov zabezpečiť prezidentovi Vladimirovi Putinovi spôsob, ako zostať pri moci aj po skončení mandátu v roku 2024.
Podľa polície sa na podujatí zúčastnilo asi 10-tisíc ľudí, mimovládna organizácia však účasť odhadla na 22-tisíc.
Nemcova, ktorý bol jedným z najcharizmatickejších Putinových oponentov, zastrelili 27. februára 2015 neďaleko Kremľa. Demonštrácie na jeho pamiatku sa v sobotu konali aj v ďalších mestách, napríklad Petrohrade, Novosibirsku či Vladivostoku.
Viac k témam: vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - V centre Moskvy sa zišli tisíce ľudí, pochodovali na pamiatku zavraždeného Nemcova (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Traja ľudia zomreli na večierku ruskej influencerky, keď do bazéna nasypali suchý ľadNasledujúci článok
Premiér Johnson sa zasnúbil, s partnerkou Carrie čakajú svoje prvé dieťa
Zelenskyj vyhrážkami ukázal svoju pravú tvár, minister obrany Kaliňák hovorí o mafiánskych spôsoboch
Podmienky vo väzniciach sa zlepšili, problémom však zostáva financovanie a nedostatočná kontrola
Kočner má opäť vypovedať pred súdom, chce vysvetliť komunikáciu z aplikácie Threema