Pondelok, 22. december 2025
Mimoriadne správy
- Napätie počas Pellegriniho návštevy v Báčskom Petrovci, skupinu srbských Slovákov obkľúčila polícia – VIDEO
- Slováci žijúci v Srbsku budú mať svoj vlastný stánok, Vučić im podľa Pellegriniho splní dlhoročný sen – VIDEO
- Srbsko je pre nás dôležitým partnerom v zbrojárskom priemysle, vyhlásil Pellegrini na oficiálnej návšteve – VIDEO, FOTO
- Incident v Báčskom Petrovci nebol útokom na Slovákov, ale dôsledkom vnútropolitického pnutia, zhodli sa Pellegrini a Vučić
- Pellegrini s Kaliňákom mieria pred Vianocami za slovenskými vojakmi v Kosove, návšteva má aj rodinný rozmer – VIDEO
V Austrálii vznikne nová vesmírna agentúra, krajina má podľa SIAA na to vhodné podmienky
CANBERRA 25. septembra (WebNoviny.sk) - Austrália bude mať národnú vesmírnu agentúru. Informovala o tom tamojšia vláda. "Agentúra bude kotvou pre našu domácu koordináciu a vstupnými dverami pre medzinárodné dohody," uviedla ministerka práce Michaelia Cash.
Vláda plánuje bližšie informácie zverejniť počas Medzinárodného astronautického kongresu, ktorý sa koná tento týždeň v Adelaide. Na konferencii sa zúčastnia tisíce svetových vesmírnych odborníkov, vrátane šéfov národných agentúr iných krajín.
Odporúčame:
Skončila sa simulovaná misia na Mars, šesť ľudí po ôsmich mesiacoch opustilo pokusné zariadenie
Zástupcovia Združenia vesmírneho priemyslu Austrálie (SIAA) tvrdia, že Austrália a Island sú jedinými členskými štátmi OECD bez vlastnej vesmírnej agentúry.
Krajina je v oblasti informácií týkajúcich sa pozorovaní Zeme odkázaná na ďalšie štáty, ako napríklad USA. Podľa SIAA má však Austrália na rozvíjanie vesmírnych technológií vhodnú veľkosť, geografickú polohu a tiež relatívne nízku populáciu.
Viac k témam: Austrália, OECD Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj, vesmírna agentúra
Zdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">V Austrálii vznikne nová vesmírna agentúra, krajina má podľa SIAA na to vhodné podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Centrum Popradu čaká veľká premena, mesto má schválené eurofondy na obnovu hlavného námestia – VIDEO
Slováci vyhodia najviac jedla počas Vianoc. Dôvod? Len aby niečo na štedrovečernom stole nechýbalo
Kajúcnik má motiváciu klamať, podľa sudcu Šamka však aktuálny koaličný návrh problém nerieši