Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
V Atenách protestujú stovky učiteľov, nesúhlasia s novými kritériami prijímania zamestnancov
ATÉNY 17. januára (WebNoviny.sk) - Stovky gréckych štátnych zamestnancov, väčšinou učiteľov, pochodujú vo štvrtok cez centrum Atén, aby tak protestovali proti novým kritériám gréckej vlády pre prijímanie nových učiteľov.
Ľavicová vláda sľúbila prijať v najbližších troch rokoch počnúc od jesene až 15-tisíc nových učiteľov na plný úväzok. Učiteľské odbory však tvrdia, že výberový proces je neférový voči tým učiteľom, ktorí už dlhé roky robia na krátkodobé pracovné zmluvy.
Odborový zväz štátnych zamestnancov Adedy preto zvolal na štvrtok 24-hodinový štrajk, ktorý sa však dotkol najmä škôl. Učitelia z rovnakého dôvodu zorganizovali za posledný týždeň v Aténach už dve demonštrácie, pričom obe akcie poznačili strety demonštrantov s poriadkovou políciou.
Viac k témam: Atény, štrajk, učitelia
Zdroj: Webnoviny.sk - V Atenách protestujú stovky učiteľov, nesúhlasia s novými kritériami prijímania zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Nemecká polícia zadržala podozrivého z vraždy srílanského ministra KadirgamaraNasledujúci článok
Facebook zrušil stovky účtov, stránok a skupín s väzbami na Rusko
Enterprise Investors investuje do rýchlo rastúcej rumunskej siete fitness centier
Podmienky vo väzniciach sa zlepšili, problémom však zostáva financovanie a nedostatočná kontrola
Kočner má opäť vypovedať pred súdom, chce vysvetliť komunikáciu z aplikácie Threema