Streda, 4. august 2021
Oblačno  20,6 °C
Mimoriadne správy

V Antverpách sa zrútila časť školy, pod troskami našli päť mŕtvych robotníkov (video)

 Webnoviny  20. jún 2021  114
V Antverpách sa zrútila časť školy, pod troskami našli päť mŕtvych robotníkov (video)

20.6.2021 (Webnoviny.sk) - V zrútenej budove školy v meste Antverpy na severe Belgicka zahynulo päť stavebných robotníkov. Časť budovy sa nečakane zrútila v piatok popoludní a stiahla so sebou pristavené lešenie, informuje portál bbc.com.

Príčiny nešťastia podľa miestnych médií nie sú známe. Telá posledných dvoch obetí vytiahli záchranári z trosiek v sobotu. Pád budovy spôsobil zranenia ďalším deviatim osobám. Tri z nich sa nachádzajú na jednotke intenzívnej starostlivosti, ich stav nie je kriticky.

Denník Brussels Times informoval, že základná škola vo štvrti Nieuw Zuid plánovala privítať žiakov na začiatku nového školského roka 1. septembra. Rekonštrukčné práce sa preto v snahe o splnenie termínu zrýchlili.



Viac k témam: pád budovy, robotníci, tragická nehoda, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - V Antverpách sa zrútila časť školy, pod troskami našli päť mŕtvych robotníkov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.