Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Útok izraelskej armády na humanitárny konvoj v Pásme Gazy je výsledkom viacerých zlyhaní a chybných rozhodnutí
2.8.2024 (SITA.sk) - Útok izraelskej armády na humanitárny konvoj v Pásme Gazy, ktorý v apríli zabil sedem ľudí, bol podľa austrálskeho vyšetrovania výsledkom vážnych zlyhaní obranných procedúr, chybnej identifikácie a zlých rozhodnutí. Ozbrojenú stráž konvoja si zrejme pomýlili s príslušníkmi militantného hnutia Hamas.
Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt
Jednou z obetí úderu dronmi na tri vozidlá organizácie World Central Kitchen bola Austrálčanka Zomi Frankcom. V súvislosti s incidentom odvolali dvoch izraelských dôstojníkov a troch pokarhali. Podľa rodiny nebohej Frankcom však mal Izrael urobiť viac.
V súvislosti s incidentom v Austrálii vymenovali bývalého náčelníka ozbrojených síl Marka Binskina za špeciálneho poradcu. Podľa neho by sa mal Izrael ospravedlniť rodinám obetí. Zástupca rodiny zosnulej Binskinovo vyšetrovanie označil za prvý dôležitý krok.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)
„Dúfame, že po ňom bude nasledovať ďalšie vyšetrovanie v Izraeli týkajúce sa osôb zodpovedných za túto tragickú udalosť, po ktorom budú nasledovať primerané kroky,“ uvádza sa vo vyhlásení rodiny.
Viac k témam: Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt, izraelský útok, Pásmo Gazy, Útok Hamasu na Izrael, World Central Kitchen
Zdroj: SITA.sk - Útok izraelskej armády na humanitárny konvoj v Pásme Gazy je výsledkom viacerých zlyhaní a chybných rozhodnutí © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini