Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Útok indických policajtov na tábor maoistických rebelov si vyžiadal niekoľko mŕtvych
NAÍ DILLÍ 7. februára (WebNoviny.sk) - Indické bezpečnostné zložky zabili desať maoistických rebelov počas záťahu na ich výcvikový tábor v zalesnenej oblasti v centrálnej Indii. Prestrelka medzi povstalcami a členmi bezpečnostných síl trvala takmer dve a pol hodiny, uviedol policajt Mohit Garg.
Policajti od mŕtvych rebelov skonfiškovali 12 zbraní. Bezpečnostné zložky počas útoku v tábore, ktorý sa nachádza neďaleko rieky v okrese Bídžápur v štáte Čhattísgarh, neutrpeli žiadne obete.
Maoistickí povstalci, ktorí sú inšpirovaní čínskym lídrom Mao Ce-tungom, bojujú proti indickej vláde viac než štyri desaťročia, pričom žiadajú pozemky a prácu pre farmárov a chudobu.
Tisíce bojovníkov pôsobia v rozsiahlych častiach krajiny. Podľa vlády predstavujú najväčšiu hrozbu pre vnútornú bezpečnosť krajiny.
Viac k témam: indická polícia, rebeli
Zdroj: Webnoviny.sk - Útok indických policajtov na tábor maoistických rebelov si vyžiadal niekoľko mŕtvych © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
dm spravila unikátny prieskum medzi Slovákmi: Ako sa staráme o naše zdravie a krásu?
Evidenčné listy dôchodkového poistenia treba predložiť do konca januára, uviedla Sociálna poisťovňa