Štvrtok, 18. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (17. jún 2026): Jazero Veľký Draždiak, Richard Raši v Česku, byvoly v rieke a Jarná ITAPA 2026
- Slovensko žiada spravodlivé kompenzácie z Európskeho mierového nástroja za vojenskú pomoc Ukrajine
- Andrzej Poczobut si po prepustení z väzenia prevzal v Európskom parlamente Sacharovovu cenu
- Nové pravidlá EÚ otvoria cestu rastlinám odolnejším voči suchu, škodcom aj klimatickým zmenám
- Raši a Okamura rokovali v Prahe o koordinácii v rámci V4, hlavnými témami boli energie a eurofondy – VIDEO, FOTO
Útočník, ktorý zabíjal v Turku, je 18-ročný žiadateľ o azyl z Maroka
Webnoviny 21. august 2017 274
HELSINKI 21. augusta (WebNoviny.sk) - Fínske úrady už poznajú identitu muža, ktorý v piatok útočil v meste Turku na juhozápade krajiny. Podľa ich údajov ide o 18-ročného Abdurrahmána Mechku.
Odporúčame:
Video: Muž vo fínskom Turku pobodal viacero ľudí, polícia ho postrelila (aktualizované)
Polícia uviedla, že je to žiadateľ o azyl z Maroka. Momentálne je stíhaný za vraždu a pokusy o vraždu s "teroristickým úmyslom". V utorok by mal prostredníctvom videoprenosu vypovedať z nemocnice. Tam sa ocitol po tom, ako ho polícia postrelila do nohy počas jeho piatkového vyčíňania.
Do Fínska Mechka prišiel v roku 2016 a požiadal tam o azyl. Podľa médií mu však žiadosť zamietli. Počas jeho útoku prišli v piatok o život dve ženy, osem ďalších osôb utrpelo zranenia, uvádza spravodajský portál orf.at
Viac k témam: Fínsko, teroristický útok, terorizmus, Turku
Zdroj: Webnoviny.sk - Útočník, ktorý zabíjal v Turku, je 18-ročný žiadateľ o azyl z Maroka © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Útočník z Marseille, ktorý vrazil autom do zastávok, má psychické problémy
Manosféra a muži, ktorí nenávidia ženy. Kniha, ktorá vás šokuje a zaskočí!
Kniha, ktorá pripomína, že sloboda nikdy nebola samozrejmosťou... Volali ma Fénix
Ako vybrať matrac podľa polohy spánku: Sprievodca pre spáčov na boku, chrbte i bruchu