Streda, 8. február 2023
Jasno  -2 °C
Mimoriadne správy

Únia a ďalšie štáty vyčlenia veľké sumy na dodávky obilia z Ukrajiny do najchudobnejších krajín sveta

 Webnoviny  26. november 2022  44
Únia a ďalšie štáty vyčlenia veľké sumy na dodávky obilia z Ukrajiny do najchudobnejších krajín sveta

26.11.2022 (Webnoviny.sk) - Európska únia a niekoľko ďalších štátov sa zaviazali poskytnúť značné sumy na dodávky ukrajinského obilia do najchudobnejších krajín sveta. Ako na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol veľvyslanec EÚ na Ukrajine Matti Maasikas, učinili tak v deň, keď si Ukrajina pripomína smutné 90. výročie začiatku hladomoru, pri ktorom prišli odhadom o život viac ako tri milióny ľudí.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinské ministerstvo zahraničných vecí v sobotu zároveň vyzvalo medzinárodných partnerov, aby uznali hladomor z rokov 1932 - 1933 za genocídu ukrajinského ľudu a zabránili ďalším vojnovým zločinom, zločinom proti ľudskosti a genocíde zo strany Ruska.

Podľa Múzea hladomoru v Kyjeve oficiálne uznalo tento hladomor za genocídu 20 krajín. Tento týždeň sa k tomuto kroku odhodlali parlamenty v Írsku, Moldavsku a Rumunsku.

Viac k témam: Genocída, Hladomor
Zdroj: Webnoviny.sk - Únia a ďalšie štáty vyčlenia veľké sumy na dodávky obilia z Ukrajiny do najchudobnejších krajín sveta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.