Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Ukrajinský minister Kuleba požaduje od NATO ďalšie zbrane, majú zabrániť ďalším zverstvám
7.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba žiada Organizáciu Severoatlantickej zmluvy (NATO), aby jeho krajine poskytla zbrane, ktoré by im pomohli zabrániť ďalším zverstvám, aké svet videl v meste Buča.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Prichádzajúc na stretnutie ministrov zahraničia v sídle NATO vo štvrtok konštatoval, že jeho „agenda je veľmi jednoduchá... zbrane, zbrane a zbrane".
Poznamenal pritom, že Ukrajinci vedia bojovať a vedia aj ako zvíťaziť. „Bez udržateľných a dostatočných zásob, ktoré Ukrajina požaduje, však budú tieto víťazstvá sprevádzať enormné obete," doplnil s tým, že čím viac zbraní dostanú a čím skôr dorazia na Ukrajinu, tým viac životov zachránia.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Apeloval pritom špeciálne na Nemecko, aby spravilo viac a urýchlilo vyslanie veľmi potrebného vybavenia, pretože „zatiaľ čo Berlín má čas, Kyjev ho nemá".
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Buča (fotografie)
Viac k témam: Buča, rusko-ukrajinský konflikt, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinský minister Kuleba požaduje od NATO ďalšie zbrane, majú zabrániť ďalším zverstvám © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini
Giving Tuesday v Červenom nose – žiaci vytvorili nový outfit klaunských áut, aby potešili deti v nemocniciach