Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Ukrajinské údery na krymské mosty predstavujú pre Rusko problém, pridávajú napätie do logistickej sieti
23.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské údery na mosty vedúce na Krym pre Rusko stále predstavujú problém. Ruské sily ešte stále používajú pontónové mosty po tom, čo ukrajinské raketové útoky pred viac ako dvoma týždňami zasiahli Čonharský most a most v Heničesku, uvádza vo svojej správe o vojne na Ukrajine britské ministerstvo obrany. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Je nepravdepodobné, že by pontónové mosty boli schopné plne udržať tok ťažkých vozidiel prepravujúcich muníciu a zbrane na front, konštatuje rezort.
V dôsledku toho vznikajú zápchy, čo znamená, že ruské sily minimálne z časti závisia od dlhého odklonu cez Armiansk na severe Krymu. „To pridáva ďalšie napätie do ruskej logistickej sieti na juhu,“ uviedlo ministerstvo.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)
Viac k témam: Čonharský most, Krym, Krymský most, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské údery na krymské mosty predstavujú pre Rusko problém, pridávajú napätie do logistickej sieti © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zelené slogany už nestačia: pravidlá pre udržateľnosť sa sprísňujú
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Nová napínavá a prekvapivá Freida McFadden - Milá Debbie