Nedeľa, 15. marec 2026
Mimoriadne správy
- Protesty na Kube eskalujú, demonštranti vyrabovali kanceláriu komunistickej strany
- Španielska vicepremiérka kritizuje Úniu za slabú reakciu na Irán, nemala by byť rukojemníkom Trumpa
- Pripravuje sa Peking na vojenskú operáciu? Tisíce čínskych rybárskych lodí sa zhromažďovali na mori
- Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku, Slovensko napokon upustilo od svojich námietok
- Desiatky múzeí a historických pamiatok boli počas útoku na Irán poškodené, UNESCO neskrýva obavy
Ukrajinské tanky T-64 budú opravovať v Česku, odtiaľ poputujú naspäť na bojisko
6.6.2023 (SITA.sk) - Český štátny podnik VOP CZ a ukrajinský štátny koncern Ukroboronprom začnú spoločne opravovať ukrajinské tanky T-64. Informovalo o tom v utorok na svojej internetovej stránke české ministerstvo obrany.
„Presný počet techniky, ktorá sa bude v ČR v nasledujúcich mesiacoch opravovať, nie je možné z bezpečnostných dôvodov špecifikovať, tanky zamieria priamo na bojisko," uviedol český rezort obrany.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
„Česká republika podporuje a bude podporovať Ukrajinu v jej boji proti ruskému agresorovi. Poskytujeme nepotrebný vojenský materiál, cvičíme ukrajinských vojakov a teraz pomáhame aj s opravami ukrajinskej techniky. Pri výcviku a opravách ponúkame naše znalosti a schopnosti a od Ukrajincov získavame neoceniteľné skúsenosti z boja," uviedla česká ministerka obrany Jana Černochová.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské tanky T-64 budú opravovať v Česku, odtiaľ poputujú naspäť na bojisko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko potrebuje reformu fungovania štátu, zhodujú sa zástupcovia zamestnávateľov a kontrolórov – FOTO
Ľudskoprávna koalícia upozornila na zhoršenú situáciu v oblasti ochrany ľudských práv, o problémoch informovala výbor OSN
Ozbrojené sily SR upozorňujú na plánovaný let nadzvukovou rýchlosťou s možnosťou vzniku rázovej vlny