Sobota, 30. máj 2026
Mimoriadne správy

Ukrajinské drony zapálili tanker aj ropný sklad na juhu Ruska

 Webnoviny  12:30  43
Ukrajinské drony zapálili tanker aj ropný sklad na juhu Ruska

30.5.2026 (SITA.sk) - Kyjev v posledných mesiacoch zintenzívnil údery na ropnú infraštruktúru aj hlboko na ruskom území až po Ural.

Ukrajinské drony v sobotu zasiahli tanker a ropný sklad na juhu Ruska, pričom spôsobili požiare, ale podľa miestnych úradov si útoky nevyžiadali žiadne obete.

Gubernátor Rostovskej oblasti Jurij Sľusar uviedol, že v prístave Taganrog neďaleko východnej Ukrajiny a okupovaného Mariupoľa vypukol po zásahu dronu požiar na palube ropného tankera, ktorý sa  podarilo uhasiť.

„Únik paliva nebol zaznamenaný. Nie sú obete,“ oznámil na Telegrame. Dodal, že nad regiónom bolo v noci zostrelených približne 50 dronov.

Úrady v susednej Krasnodarskej oblasti informovali, že dronový útok zapríčinil požiar aj na ropnom termináli v meste Armavir, taktiež bez obetí. Kyjev v posledných mesiacoch zintenzívnil údery na ropnú infraštruktúru aj hlboko na ruskom území až po Ural, ktoré spôsobujú Moskve výrazné škody.

Ruské úrady zároveň uviedli, že ukrajinské drony zabili dvoch ľudí v pohraničnej Belgorodskej oblasti, ktorý je pravidelne terčom cezhraničnej paľby.



Fotogaléria k článku:





Viac k témam: Rusko-ukrajinský konflikt, ruský ropný sklad, ruský tanker, Ukrajinské drony, Vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské drony zapálili tanker aj ropný sklad na juhu Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.