Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
- Rusko na Ukrajine za uplynulý týždeň stratilo viac ako 10-tisíc vojakov
25.11.2024 (SITA.sk) - Ukrajina aktívne pracuje na vývoji vlastných riadených leteckých bômb. „Aktívne na tom pracujeme. Myslím si, že takýto úspech dosiahneme," povedal náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny Anatolij Barhylevyč. Informuje o tom web Kyiv Independent.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Barhylevyč poukázal na to, že Rusko vlastní najväčšie zásoby leteckých bômb zdedených po Sovietskom zväze. Riadené letecké bomby sú presne navádzaná munícia, ktorá má kratší dosah ako rakety, ale jej výroba je oveľa lacnejšia. Pri zhadzovaní z lietadiel nachádzajúcich sa na území Ruska alebo na územiach okupovaných Ruskom sú bomby mimo dosahu ukrajinskej protivzdušnej obrany.
Minister obrany Rustem Umerov koncom októbra povedal, že Ukrajina investovala viac ako 4 miliardy dolárov do svojej obrannej výroby a vyzval medzinárodných partnerov, aby investovali ďalej. Pripomenul pritom najnovšie úspechy ukrajinských špecialistov vo výrobe bezpilotných lietadiel.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v novembri 2024 (fotografie)
Viac k témam: letecké bomby, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina vyvíja vlastné riadené letecké bomby © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Vojenská továreň v ruskom meste Kaluga čelila útoku dronov
Najvyšší súd prejedná odvolanie prokurátora vo veci Kádára zo skupiny sátorovcov
Po jedenástich rokoch v Prešove opäť otvorili Generálny konzulát Ukrajiny
Súd neukončil dokazovanie v kauze Bonaparte, pojednávanie odročili na marec