Piatok, 21. marec 2025

Mimoriadne správy
- Blanár slávnostne otvoril honorárny konzulát v Kalkate, cieľom je posilnenie hospodárskej spolupráce – FOTO
- Elon Musk zdieľal príspevok, podľa ktorého milióny ľudí nezabil Hitler ale jeho štátni zamestnanci
- Nemecko Ukrajine dodalo obrnené vozidlá a veľké množstvo munície
- Blanár vyzdvihol Slovensko ako kľúčového hráča v indickom biznise: Obchodná výmena vzrástla o 50 percent – VIDEO, FOTO
- Orbán chce v tomto roku zabrániť pochodu Dúhový Pride v Budapešti
Ukrajina môže v sebaobrane použiť americké rakety na útoky v Rusku aj inde ako pri Charkove

21.6.2024 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda môže podľa Pentagonu použiť rakety dlhšieho doletu poskytnuté USA na zasiahnutie cieľov v Rusku nielen cez frontové línie pri Charkove, ak Kyjev koná v sebaobrane.
Rusko strieľa na ukrajinské ciele zvnútra svojich hraníc a považuje svoju oblasť za „bezpečnú zónu“, povedal tlačový tajomník Pentagonu Pat Ryder. „Keď vidíme, že tieto sily vedú tieto typy operácií spoza hraníc, vysvetlili sme, že Ukrajina môže a má právo opätovať streľbu, aby sa bránila," vyjadril sa.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Od začiatku ruskej invázie v roku 2022 USA udržiavali politiku, že nedovolili Ukrajine použiť zbrane, ktoré poskytli, na zasiahnutie cieľov v Rusku z obáv z ďalšej eskalácie vojny.
Prezident Joe Biden v máji pôvodne uvoľnil súvisiace obmedzenia, aby mala Ukrajina ďalšiu možnosť lepšie brániť mesto Charkov na východe pred ruskými útokmi.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)
Biely dom vo štvrtok tiež oznámil, že sa ponáhľa s dodávkou protiraketových rakiet protivzdušnej obrany na Ukrajinu presmerovaním zásielok plánovaných pre iné spojenecké krajiny. Washington sa totiž snaží pomôcť Kyjevu čeliť zvýšeným ruským útokom na ukrajinskú energetickú infraštruktúru.
Viac k témam: Americký prezident, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, tlačový tajomník Pentagonu, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina môže v sebaobrane použiť americké rakety na útoky v Rusku aj inde ako pri Charkove © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.