Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Ukrajina je EÚ a EÚ je Ukrajina, vyhlásil predseda Európskej rady Charles Michel v ukrajinskom parlamente
Webnoviny 19. január 2023 740
19.1.2023 (Webnoviny.sk) - Predseda Európskej rady Charles Michel vo štvrtok počas návštevy Kyjiva povedal, že Európska únia (EÚ) musí urobiť všetko pre to, aby pomohla Ukrajine pridať sa do Únie. Informuje o tom portál denníka The Guardian.
Predseda Európskej rady do hlavného mesta Ukrajiny pricestoval na stretnutie s prezidentom Volodymyrom Zelenským, premiérom Denysom Šmyhaľom a ďalšími ukrajinskými predstaviteľmi.
Michel vyzdvihol nezlomnosť Ukrajiny
Prihovoril sa tiež poslancom v ukrajinskom parlamente, kde vyzdvihol nezlomnosť krajiny voči ruskej invázii a skonštatoval, že „Ukrajina je EÚ a EÚ je Ukrajina“.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Ako ďalej dodal, sníva podľa vlastných slov o tom, že čoskoro bude jeho post predsedu Európskej rady, alebo predsedu Európskeho parlamentu, či Európskej komisie, zastávať niekto z Ukrajiny.
Potrebujú a zaslúžia si podporu
„Vieme, že Ukrajinci odolávajú, bojujú. Bojujú za ich zem. Bojujú za ich budúcnosť a budúcnosť ich detí,“ povedal Michel ešte pred príchodom do Kyjiva vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, a predostrel plán prediskutovať so Zelenským „konkrétne opatrenia“, ktoré môže Európska únia podniknúť na zabezpečenie, aby bola Ukrajina „silnejšia“ voči ruským útokom. „Potrebujú a zaslúžia si našu podporu,“ dodal.
Michelova návšteva prišla v čase, keď ukrajinský prezident vyzval spojencov, aby Ukrajine poskytli silnejšie zbrane, vrátane tankov.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vstup do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina je EÚ a EÚ je Ukrajina, vyhlásil predseda Európskej rady Charles Michel v ukrajinskom parlamente © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Odolnosť nie je o zatnutých zuboch, ale o pochopení samého seba. Buďte nepriestrelní
Výskum odhalil rozsiahle násilie voči političkám, skúsenosť s ním má takmer každá poslankyňa – VIDEO