Utorok, 16. júl 2024
Mimoriadne správy

Ukrajina dostane ďalšie systémy protivzdušnej obrany, vyhlásil Biden na samite NATO (video+foto)

 Webnoviny  Streda, 7:57  76  
Ukrajina dostane ďalšie systémy protivzdušnej obrany, vyhlásil Biden na samite NATO (video+foto)

10.7.2024 (SITA.sk) - Americký prezident Joe Biden v prejave na otvorení summitu NATO vo Washingtone ohlásil dodávku ďalších systémov protivzdušnej obrany na Ukrajinu. Nemecko a Rumunsko poskytnú Kyjivu dva systémy Patriot. Ďalší dodá Holandsko. Taliansko pošle systém SAMP/T. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Ďalšie systémy Patriot, SAMP/T a IRIS-T SLM, ako aj taktické systémy protivzdušnej obrany, ktoré partneri dodajú Ukrajine, nám pomôžu pri ničení ruských bezpilotných lietadiel a rakiet a pri lepšej ochrane Ukrajincov pred ruským vzdušným terorom, ako bol brutálny útok na našu hlavnú detskú nemocnicu," napísal na mikroblogovacej sieti X ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Samit NATO a 75. výročie vzniku Organizácie Severoatlantickej zmluvy (fotografie)
Viac k témam: Americký prezident, Protiraketový systém Patriot, rusko-ukrajinský konflikt, Samit NATO, SAMP/T
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina dostane ďalšie systémy protivzdušnej obrany, vyhlásil Biden na samite NATO (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.