Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Tvrdý brexit bude len chyba Británie, Juncker hovorí aj o katastrofe pre európsky kontinent
27.9.2019 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) tvrdo pracuje na dosiahnutí dohody o odchode Veľkej Británie z Európskej únie (EÚ) a ak sa tak nestane, bude to len chyba Británie. Vyjadril sa tak predseda EK Jean-Claude Juncker, ktorého v piatok citoval nemecký denník Augsburger Allgemeine.
Tvrdý brexit by bol podľa neho "katastrofou pre Spojené kráľovstvo a európsky kontinent" a s hlavným vyjednávačom EÚ pre brexit Michelom Barnierom robia všetko preto, aby dosiahli dohodu. "Ak to nakoniec neuspeje, zodpovednosť bude len na britskej strane," dodal.
Britský premiér Boris Johnson požaduje značné zmeny v dohode o brexite, ktorú dosiahla s EÚ jeho predchodkyňa Theresa Mayová, a trvá na tom, že jeho krajina opustí euroblok v stanovený termín 31. októbra, či už s dohodou alebo bez nej.
Viac k témam: Brexit, predseda Európskej komisie (EK)
Zdroj: Webnoviny.sk - Tvrdý brexit bude len chyba Británie, Juncker hovorí aj o katastrofe pre európsky kontinent © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Najvyšší súd prejedná odvolanie prokurátora vo veci Kádára zo skupiny sátorovcov
Župani kritizujú výpadky podpory pre kultúru a žiadajú riešenia v územnom plánovaní aj sociálnych službách
Na Mikuláša to bude v Košiciach žiť, bohatý víkend zakončí tradičný Mikulášsky beh