Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Turecko odmietlo spoluprácu s Ruskom na výrobe dronov Bayraktar, ktoré sa osvedčili v boji proti okupantom na Ukrajine
29.7.2022 (Webnoviny.sk) - Turecko neuvažuje o možnej spolupráci s Ruskom na výrobe bezpilotných lietadiel. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na turecké noviny Hürriyet, v piatok to povedal šéf tureckého úradu pre obranný priemysel Ismail Demir.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pred pár dňami údajne na zasadnutí ústredného výkonného výboru svojej Strany spravodlivosti a rozvoja oznámil, že Rusko a Spojené arabské emiráty majú záujem o výrobu tureckých bezpilotných lietadiel Bayraktar.
Moskva sa v apríli sťažovala Turecku, že predáva Ukrajine bezpilotné lietadlá Bayraktar TB2, ktoré sa stali jedným z najúčinnejších prostriedkov boja proti ruskej agresii.
Výkonný riaditeľ tureckej spoločnosti Baykar Makina Haluk Bayraktar už skôr povedal, že nikdy nedovolí predaj bezpilotných lietadiel Bayraktar Rusku a podporuje Ukrajinu v jej boji za suverenitu a nezávislosť.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Drony, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Turecko odmietlo spoluprácu s Ruskom na výrobe dronov Bayraktar, ktoré sa osvedčili v boji proti okupantom na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini