Nedeľa, 28. máj 2023
Slnečno  9 °C
Mimoriadne správy

Trumpova nadácia ukončí svoju činnosť pre podozrenia zo zneužívania fondov prezidentovou rodinou

 Webnoviny  19. december 2018  269  
Trumpova nadácia ukončí svoju činnosť pre podozrenia zo zneužívania fondov prezidentovou rodinou

WASHINGTON 19. decembra (WebNoviny.sk) – Súkromná nadácia amerického prezidenta Donalda Trumpa súhlasila s ukončením svojej činnosti. Dôvodom sú podozrenia, že prezident i ďalšie osoby nelegálne zneužívali jej fondy.

Zatvorenie charitatívnej organizácie Donald J. Trump Foundation oznámila generálna prokurátorka štátu New York Barbara Underwoodová, ktorá dohliadala na prerozdelenie jej zvyšných financií iným charitám.

Prokurátorka obvinila Trumpa a jeho tri najstaršie deti, že nadáciu zneužívali na súkromné a politické účely. Právnik nadácie naopak vyčítal Underwoodovej, že sa snaží záležitosť spolitizovať.

Prokurátorka uviedla, že vyšetrovanie Trumpa a jeho detí Donalda Jr., Ivanky a Erica v tejto záležitosti bude pokračovať.

Viac k témam: Donald Trump, Donald Trump mladší, Eric Trump, Ivanka Trumpová, nadácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Trumpova nadácia ukončí svoju činnosť pre podozrenia zo zneužívania fondov prezidentovou rodinou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.