Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Trump obhajuje svoj zákaz pre zahraničných študentov na Harvard, univerzitu kritizuje za utajovanie
25.5.2025 (SITA.sk) - Americký prezident Donald Trump v nedeľu obhajoval krok svojej administratívy zablokovať zahraničných študentov na Harvarde. Správa prišla po tom, čo sudca pozastavil toto konanie, ktoré popredná univerzita označila za nezákonné.
„Prečo Harvard nepovie, že takmer 31 % ich študentov pochádza zo zahraničia, a napriek tomu tieto krajiny, z ktorých niektoré nie sú vôbec priateľské k Spojeným štátom, neplatia nič na vzdelanie svojich študentov, ani to nikdy nemajú v úmysle,“ napísal Trump na svojej platforme Truth Social.
„Chceme vedieť, kto sú títo zahraniční študenti, čo je rozumná žiadosť, keďže Harvardu dávame miliardy dolárov, ale Harvard nie je práve otvorený.“
Ministerka vnútornej bezpečnosti Kristi Noemová vo štvrtok zrušila Harvardu možnosť prijímať zahraničných štátnych príslušníkov, čím spochybnila budúcnosť tisícov študentov a lukratívny zdroj príjmov, ktorý poskytujú. Minulý mesiac pohrozila, že zablokuje zahraničných študentov na škole, pokiaľ nepredloží záznamy o „nezákonných a násilných aktivitách“ držiteľov víz. Sudca však tento krok rýchlo pozastavil po tom, čo univerzita podala žalobu s cieľom „zastaviť svojvoľné, vrtošivé, nezákonné a protiústavné konanie vlády“.
Viac k témam: Americký prezident, Zahraničie, zahraniční študenti
Zdroj: SITA.sk - Trump obhajuje svoj zákaz pre zahraničných študentov na Harvard, univerzitu kritizuje za utajovanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Zelené slogany už nestačia: pravidlá pre udržateľnosť sa sprísňujú
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová