Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Trump mal Putinovi odporučiť neeskalovať vojnu na Ukrajine, Kremeľ ich telefonát popiera
Webnoviny 11. november 2024 365
11.11.2024 (SITA.sk) - Kremeľ poprel správy, že prezident Vladimir Putin hovoril minulý týždeň so zvoleným americkým prezidentom Donaldom Trumpom o vojne na Ukrajine.
Denník Washington Post v nedeľu s odvolaním sa na anonymné zdroje informoval, že Trump a Putin spolu hovorili minulý týždeň vo štvrtok, pričom Trump mal Putinovi odporučiť, aby neeskaloval vojnu na Ukrajine a poukázal na značnú vojenskú prítomnosť USA v Európe.
Čistá fikcia
Tlačový tajomník Kremľa Dmitrij Peskov v pondelok v rozhovore s novinármi uviedol, že „nedošlo k žiadnemu rozhovoru“ a správa je „úplne nepravdivá, je to čistá fikcia“.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Trumpov hovorca Steven Cheung na otázku o správe odpovedal: „Nekomentujeme súkromné hovory medzi prezidentom Trumpom a inými svetovými lídrami."
Rýchle ukončenie vojny
Peskov sa vyjadril, že „zatiaľ neexistujú žiadne konkrétne plány“ na rozhovor medzi Putinom a Trumpom. Predtým však povedal, že kontakty medzi oboma lídrami pred Trumpovou inauguráciou „nie sú vylúčené“.
Trump počas svojej kampane opakovane hovoril, že môže rýchlo ukončiť boje na Ukrajine, ale neponúkol podrobnosti o tom, ako to dosiahne.
Trvanie vojny na Ukrajine sa blíži k tisícke dní, pričom Rusko zintenzívňuje útoky na civilné oblasti.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk - Trump mal Putinovi odporučiť neeskalovať vojnu na Ukrajine, Kremeľ ich telefonát popiera © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Kauza Daniela Tupého pokračuje, súd sa po rokoch vracia k ďalším svedkom
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia