Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Trudeau sa v mene krajiny verejne ospravedlnil za odmietnutie pomoci Židom v roku 1939
TORONTO 8. novembra (WebNoviny.sk) – Kanadský premiér Justin Trudeau sa v stredu formálne ospravedlnil v mene svojej krajiny za to, že odmietla prijať loď plnú židovských utečencov, ktorí sa v roku 1939 snažili uniknúť prenasledovaniu nacistov v Nemecku.
Nemecká loď MS St. Louis viezla 907 nemeckých Židov, ktorí utekali z vlasti a odmietli ich prijať aj na Kube a v Spojených štátoch. Pasažieri boli následne nútení vrátiť sa do Európy, kde viac než 250 z nich neskôr zomrelo počas holokaustu. Trudeau povedal, že ospravedlnenie im Kanada už dlho dlžila.
"Niet pochýb o tom, že naše mlčanie umožnilo nacistom prísť s vlastným 'konečným riešením' takzvaného židovského problému," uviedol v tejto súvislosti kanadský premiér.
Viac k témam: holokaust, Justin Trudeau, pomoc, útek, Židia
Zdroj: Webnoviny.sk - Trudeau sa v mene krajiny verejne ospravedlnil za odmietnutie pomoci Židom v roku 1939 © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Exprezidenta Correu budú súdiť v prípade únosu poslanca Baldu
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini