Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Traja irackí utečenci čelia obvineniam v Nemecku, mali plánovať islamský extrémistický útok
Webnoviny 15. august 2019 728
15.8.2019 (Webnoviny.sk) - Nemecká spolková prokuratúra obvinila troch irackých utečencov z plánovania islamského extrémistického útoku.
Prokurátori v stredu uviedli, že Šahin F. a Herš F. čelia obvineniam z prípravy násilného činu a Sarkavt N. z napomáhanie k nemu. Keďže ich však nespojili so žiadnou konkrétnou organizáciou, nie sú obvinení z terorizmu.
Muži si údajne objednali z Británie rozbušku, nikdy ju však nedostali, keďže tamojšie úrady ich kontaktnú osobu zatkli.
Keďže si nemohli dovoliť kúpiť nelegálnu zbraň, rozhodli sa podľa prokuratúry uskutočniť útok s použitím bomby umiestnenej v nákladnom aute a Šahin F. začal chodiť na hodiny autoškoly. Všetkých troch zadržali v januári po tom, čo ich nejakí čas sledovali.
Viac k témam: extrémisti, nemecká polícia, utečenci, útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Traja irackí utečenci čelia obvineniam v Nemecku, mali plánovať islamský extrémistický útok © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Odolnosť nie je o zatnutých zuboch, ale o pochopení samého seba. Buďte nepriestrelní
Výskum odhalil rozsiahle násilie voči političkám, skúsenosť s ním má takmer každá poslankyňa – VIDEO