Streda, 27. september 2023
Mimoriadne správy
- Úmrtie veliteľa ruskej Čiernomorskej flotily je plné dohadov, mal sa objaviť na konferencii so Šojguom
- Lavrov si zobral na mušku Fínsko, podľa šéfa ruskej diplomacie sa pridalo k protiruskému projektu USA
- Kanadský politik pozval na Zelenského prejav veterána z nacistickej jednotky, teraz čelí tlaku na odstúpenie
- Sedem ruských obcí v Kurskej oblasti zostalo bez dodávok elektriny po útoku ukrajinského dronu
- Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj neuspel s odvolaním voči jeho 19-ročnému trestu väzenia
Teherán obvinil Zelenského z protiiránskej propagandy, nepáčili sa mu prezidentove slová

27.5.2023 (SITA.sk) - Teherán obvinil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského zo šírenia protiiránskej propagandy po tom, čo vyzval Irán, aby prestal dodávať Rusku drony, ktoré používa vo vojne na Ukrajine. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
„Opakovanie bludných tvrdení ukrajinského prezidenta proti Iránskej islamskej republike je v súlade s protiiránskou propagandou a mediálnou vojnou, ktorej cieľom je prilákať čo najviac zbraní a finančnej pomoci zo západných krajín,“ vyhlásil hovorca iránskeho ministerstva zahraničia.
Zelenskyj tento týždeň v jednom z jeho videoprejaov vyzval Iráncov, aby prestali so sklzom do „temnej strany histórie“ prostredníctvom dodávania dronov Moskve. Iránske drony podľa Ukrajiny zohrávajú veľkú rolu v ruských útokoch na jej mestá a infraštruktúru.
Viac k témam: Iránske drony, Propaganda, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Teherán obvinil Zelenského z protiiránskej propagandy, nepáčili sa mu prezidentove slová © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.