Štvrtok, 20. jún 2024
Oblačno  19,1 °C
Mimoriadne správy

Teherán obvinil Zelenského z protiiránskej propagandy, nepáčili sa mu prezidentove slová

 Webnoviny  27. máj 2023  163  
Teherán obvinil Zelenského z protiiránskej propagandy, nepáčili sa mu prezidentove slová

27.5.2023 (SITA.sk) - Teherán obvinil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského zo šírenia protiiránskej propagandy po tom, čo vyzval Irán, aby prestal dodávať Rusku drony, ktoré používa vo vojne na Ukrajine. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Opakovanie bludných tvrdení ukrajinského prezidenta proti Iránskej islamskej republike je v súlade s protiiránskou propagandou a mediálnou vojnou, ktorej cieľom je prilákať čo najviac zbraní a finančnej pomoci zo západných krajín,“ vyhlásil hovorca iránskeho ministerstva zahraničia.

Zelenskyj tento týždeň v jednom z jeho videoprejaov vyzval Iráncov, aby prestali so sklzom do „temnej strany histórie“ prostredníctvom dodávania dronov Moskve. Iránske drony podľa Ukrajiny zohrávajú veľkú rolu v ruských útokoch na jej mestá a infraštruktúru.

Viac k témam: Iránske drony, Propaganda, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Teherán obvinil Zelenského z protiiránskej propagandy, nepáčili sa mu prezidentove slová © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.