Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Taliban zaútočil na vojenskú základňu v Afganistane, pri útoku zahynulo takmer 20 vojakov
KÁBUL 14. októbra (WebNoviny.sk) - Členovia militantného hnutia Taliban pri útoku na vojenskú základňu na západe Afganistanu zabili 17 vojakov a ďalších 11 uniesli. Štyria vojaci utrpeli zranenia.
Militanti podľa miestnych úradov zaútočili aj na dve stanovištia v okrese Pušt Ród v provincii Faráh, pričom ukradli zbrane a muníciu.
Afganské úrady zároveň oznámili, že počet obetí sobotného útoku na predvolebnom zhromaždení v provincii Tachár stúpol už na 22. Ďalších 36 ľudí utrpelo zranenia.
Viac k témam: Taliban, útok, vojaci, vojaci v Afganistane
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliban zaútočil na vojenskú základňu v Afganistane, pri útoku zahynulo takmer 20 vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Pápež František svätorečil zavraždeného arcibiskupa Óscara Romera a Pavla VI.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini