Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Taliansko žiada Európsku úniu o pomoc, na lodi pri ostrove Lampedusa je vyše sto migrantov
MILÁNO 20. augusta (Taliansko) - Taliansko požiadalo Európsku úniu, aby našla krajiny, ktoré by mohli prijať 177 migrantov nachádzajúcich sa na lodi talianskej pobrežnej stráže. Talianske ministerstvo zahraničných vecí v liste Európsku komisiu požiadalo, aby našla riešenie tejto situácie.
Odporúčame:
Na Sicílii vyložili stovky migrantov, rozhodnutie Talianska ovplyvnilo päť krajín
Taliansky minister vnútra Matteo Salvini predtým pohrozil, že migrantov pošle naspäť do Líbye, čo Európska únia označila za nebezpečné riešenie. Loď sa nachádza neďaleko ostrova Lampedusa. Talianska populistická vláda odmietla prijatie utečencov zachránených na mori. Malta tvrdí, že migranti neboli v núdzi.
Viac k témam: Európska únia, migranti, Taliansko
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko žiada Európsku úniu o pomoc, na lodi pri ostrove Lampedusa je vyše sto migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Zákazníci Tesca rozhodnú, ako sa rozdelia granty vo výške 223 300 EUR na projekty pre mladých
Mladý vodič zišiel v Boleráze z cesty, doplatila na to socha svätého Rochusa – FOTO