Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Taliansko bude môcť ukladať lodiam pomáhajúcim migrantom pokuty, presadil Salvini
Webnoviny 11. jún 2019 670
RÍM 11. júna (WebNoviny.sk) - Talianska vláda v utorok prijala nový dekrét proti migrácii, pričom jeho súčasťou je aj zavedenie likvidačných pokút pre mimovládne organizácie, ktoré zachraňujú utečencov v Stredozemnom mori.
Ako po rokovaní vlády oznámil minister vnútra a líder protiimigrantskej strany Liga Matteo Salvini, podľa tohto výnosu bude možné uložiť prevádzkovateľovi lode, ktorá bez povolenia vpláva do talianskych pobrežných vôd a na jej palube budú migranti, pokutu až do výšky 50-tisíc eur.
Taliansko pritom od Salviniho nástupu do vlády nevydáva povolenia na vstup do svojich vôd žiadnym takýmto lodiam.
Nový výnos takisto oprávňuje Salviniho ministerstvo vnútra "uskutočňovať tajné policajné operácie a odpočúvanie elektronických zariadení s cieľom odhaliť prevádzačov", pričom prevádzačmi Salvini tradične označuje členov mimovládnych organizácií, ktoré na mori zachraňujú migrantov.
Viac k témam: migranti, mimovládne organizácie, pokuty, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko bude môcť ukladať lodiam pomáhajúcim migrantom pokuty, presadil Salvini © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Pobrežná stráž zadržala neďaleko libyjského mesta Choms desiatky migrantov
Piešťany chystajú na otvorenie letnej kúpeľnej sezóny bohatý program, Kolonádový most je však stále zatvorený – FOTO
Uhrík prekvapil v diskusii, Matovičovi fandí v boji proti korupcii, ale spoluprácu si nevie predstaviť
Hasiči zasahovali pri požiari výrobnej haly automobilky v Holíči, zamestnancov včas evakuovali – FOTO