Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Sýrske vládne jednotky vo Východnej Ghúte postupujú, obsadili viacero miest a dedín pri Damasku
Webnoviny 4. marec 2018 660
BEJRÚT 4. marca (WebNoviny.sk) - Sýrske vládne jednotky a spojenecké milície obsadili najmenej šesť dedín a miest v rebelmi ovládanej Východnej Ghúte pri Damasku. Informovali o tom sýrske štátne médiá aj tamojší aktivisti. Pre vládne sily je to najväčší postup v oblasti, kde minulý mesiac začali s ofenzívou.
Odporúčame:
Zaútočíme aj na sýrsku armádu, ak bude chrániť Kurdov, vyhráža sa Turecko
Rebeli v nedeľu spustili v oblasti protiofenzívu, pričom svojich bojovníkov poslali pri sérii útokov za vládnu líniu. Podľa Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva rebeli prevzali kontrolu nad minimálne jedným mestom. Boje v oblasti pokračujú.
Východná Ghúta, ktorá je domovom zhruba 400-tisícom ľudí, je už niekoľko týždňov pod obliehaním a denným bombardovaním. Rusko a sýrska vláda v oblasti vytvorili takmer pred týždňom humanitárny koridor pre civilistov, žiadny z nej ale neodišiel.
Viac k témam: Damask, Sýria
Zdroj: Webnoviny.sk - Sýrske vládne jednotky vo Východnej Ghúte postupujú, obsadili viacero miest a dedín pri Damasku © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nezabudnuteľné momenty na MS 2026. Nórske veslovanie, virálny Haaland, skvelé Kapverdy či politický zásah Trumpa – VIDEO, FOTO
Fico ostro zaútočil na Európsku komisiu, jej správu o právnom štáte označil za pokryteckú – VIDEO