Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Svetoví lídri zopakovali záväzok pomôcť Ukrajine, diskutovali aj o ďalších sankciách proti Rusku
Webnoviny 19. apríl 2022 531
19.4.2022 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Joe Biden a ďalší svetoví lídri v utorok počas zabezpečeného videohovoru „zopakovali“ svoj záväzok poskytnúť Ukrajine bezpečnostnú, ekonomickú a humanitárnu pomoc. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na Biely dom.
Počas hovoru, na ktorom sa zúčastnili lídri niekoľkých európskych krajín, Kanady a Japonska, „potvrdili svoju solidaritu“ s ukrajinským ľudom a odsúdili utrpenie v krajine. Prediskutovali aj „príslušné diplomatické záväzky“ a snahy o uvalenie vážnych ekonomických sankcií, aby Rusko nieslo následky. Lídri sa zhodli na tom, že budú ďalej diskutovať.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Na videohovore sa zúčastnili kanadský premiér Justin Trudeau, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen, predseda Európskej rady Charles Michel, francúzsky prezident Emmanuel Macron, nemecký kancelár Olaf Scholz, taliansky premiér Mario Draghi, japonský premiér Fumio Kišida, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, poľský prezident Andrzej Duda, rumunský prezident Klaus Iohannis a britský premiér Boris Johnson.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Svetoví lídri zopakovali záväzok pomôcť Ukrajine, diskutovali aj o ďalších sankciách proti Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Polícia zasahovala v Dunajskej Strede, detskú výživu podozrivú z kontaminácie stiahli z predaja