Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Svadba princeznej Eugenie bude v Kaplnke svätého Juraja, v ktorej sa sobášil aj princ Harry
BRATISLAVA 11. októbra (WebNoviny.sk) – Britská princezná Eugenie a jej snúbenec Jack Brooksbank si v piatok povedia svoje "áno". Svadba sa bude konať v Kaplnke svätého Juraja, kde sa v máji uskutočnil sobáš Harryho a Meghan, vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu.
1 200 hostí a 5-poschodová torta
Snúbenci pozvali na svoj veľký deň 1 200 zástupcov širokej verejnosti, zástupcov charít, ktoré podporujú, zástupcov windsorskej komunity a deti zo škôl, ktoré navštevovala princezná. Všetci zmienení pozvaní budú mať možnosť vidieť prichádzať hostí a samotný obrad im sprostredkuje živý prenos.
Dvojici príde zaspievať aj Andrea Bocelli. Päťposchodovú svadobnú tortu začala v stredu v Buckinghamskom paláci vyrábať Sophie Cabot, ktorá prezradila, že okrem iného použije 400 vajec, najmenej 53 balení nesoleného masla, 15 kilogramov organickej múky a 20 kilogramov cukru. S výrobou cukrových kvetov a lístia, ako napríklad brečtanu, žaluďov či javorových kvetov, začala už v júli.
Charitatívne organizácie
Dvojica, ktorá sa zoznámila pred niekoľkými rokmi počas lyžovačky, sa zasnúbila v januári v Nikarague. Eugenie si po svadbe ponechá svoj titul a bude mať možnosť rozhodnúť sa, či si vezme manželovo priezvisko.
Princezná Eugenie je mladšou dcérou princa Andrewa, druhého syna kráľovnej Alžbety II., a jeho bývalej manželky, vojvodkyne z Yorku Sarah Ferguson. Je deviatou v línii následníctva na britský kráľovský trón.
Princezná je patrónkou viacerých charitatívnych organizácií, ako napríklad Teenage Cancer Trust, European School of Osteopathy či Elephant Family.
Informácie pochádzajú z webstránky people.com a archívu agentúry SITA.
Viac k témam: Andrea Bocelli, Jack Brooksbank, kráľovská rodina, princezná Eugenie, svadba
Zdroj: Webnoviny.sk - Svadba princeznej Eugenie bude v Kaplnke svätého Juraja, v ktorej sa sobášil aj princ Harry © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Zákazníci Tesca rozhodnú, ako sa rozdelia granty vo výške 223 300 EUR na projekty pre mladých
Mladý vodič zišiel v Boleráze z cesty, doplatila na to socha svätého Rochusa – FOTO