Štvrtok, 23. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Súd v Brazílii potvrdil odsúdenie exprezidenta da Silvu za korupciu, navrhuje aj vyšší trest
Webnoviny 28. november 2019 579
28.11.2019 (Webnoviny.sk) - Súd v Brazílii v stredu potvrdil odsúdenie bývalého prezidenta Luiza Inácia Lulu da Silvu za korupciu. Trojčlenný tribunál v Porto Alegre sa okrem toho zhodol, že trest odňatia slobody by sa mu mal zvýšiť o štyri roky, a to na 17 rokov. Sudcovia rozhodovali v prípade, v ktorom Lula da Silva údajne ťažil z modernizácie farmy v Sao Paule, za ktorou boli firmy Odebrecht a OAS.
Lulu da Silvu začiatkom mesiaca prepustili z väzenia, kde strávil 19 mesiacov. Stalo sa tak po tom, čo najvyšší súd rozhodol, že odsúdeného možno poslať do väzenia až po tom, ako vyčerpá všetky svoje možnosti na odvolanie. Niekdajší prezident, ktorý vládol v rokoch 2003 až 2010, popiera vinu a tvrdí, že korupčné prípady voči nemu sú politicky motivované. Lula da Silva zatiaľ zostáva na slobode.
Viac k témam: korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd v Brazílii potvrdil odsúdenie exprezidenta da Silvu za korupciu, navrhuje aj vyšší trest © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Fico by mohol vypustením „lex Beneš“ z Trestného zákona vyriešiť napätie v spoločnosti, tvrdí šéf Maďarskej aliancie Gubík