Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Pri útoku dronov na nákladné lode v Azovskom mori zahynuli piati Azerbajdžanci
- Námorný dron explodoval v prístave Konstanca na pobreží Čierneho mora
- Arménsko sa podľa Lexmann nachádza na križovatke. Voľby rozhodnú, či sa krajina prikloní k Európskej únii alebo k Rusku
- Trump chce pri Lincolnovom pamätníku vo Washingtone vybudovať vlastnú promenádu
- Spojené štáty rušia dohody s Nemeckom o Tomahawkoch, tvrdia nemenované zdroje
Stovky migrantov ušli zo zadržiavacieho centra v Tripolise, pretože tam vraj hladovali
Webnoviny 30. október 2019 869
30.10.2019 (Webnoviny.sk) - Zo zadržiavacieho centra v líbyjskom Tripolise v noci z utorka na stredu utiekli stovky migrantov. Následne sa zhromaždili pri tamojšom zariadení Organizácie Spojených národov (OSN) tvrdiac, že im niekoľko týždňov odopierali jedlo.
Z centra Abú Salim ušlo zhruba 450 ľudí, ktorí podľa vlastných tvrdení museli od svojich rodín žiadať peniaze, aby zaplatili polícii za jedlo. Tí, čo nezaplatili, boli nútení hladovať.
Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov tvrdí, že ich zariadenie už je preplnené. Nachádza sa v ňom zhruba 800 ľudí. Mnohí sú tiež zo zadržiavacieho centra, ktoré počas minulého leta zasiahol nálet.
Viac k témam: hladovka, tábory pre migrantov, utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Stovky migrantov ušli zo zadržiavacieho centra v Tripolise, pretože tam vraj hladovali © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Turecká polícia zatkla osoby údajne naviazané na teroristickú organizáciu ISNasledujúci článok
Ďalších utečencov našli v chladiarenskom kamióne, vodič počul ľudí v návese
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Odolnosť nie je o zatnutých zuboch, ale o pochopení samého seba. Buďte nepriestrelní
Výskum odhalil rozsiahle násilie voči političkám, skúsenosť s ním má takmer každá poslankyňa – VIDEO