- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Stoltenberg: Ruské pseudoreferendá na Ukrajine sú neskrývaným porušovaním medzinárodného práva
27.9.2022 (Webnoviny.sk) -
Pseudoreferendá v štyroch okupovaných oblastiach na Ukrajine sú podľa generálneho tajomníka Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jensa Stoltenberga „neskrývaným porušovaním medzinárodného práva“.
Ako tiež uviedol, hlasovanie v Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Zaporižžskej oblasti, ktoré tam zorganizovalo Rusko, nemá žiadnu legitimitu. „Tieto územia sú Ukrajina,“ napísal na Twitteri šéf NATO. Informuje o tom spravodajský portál BBC.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Stoltenberg sa tak vyjadril po tom, čo predbežné výsledky hlasovania oznámené Ruskom naznačili, že prevažná väčšina ľudí hlasovala za pripojenie sa k Ruskej federácii.
Šéf NATO o referendách písal v tweete, v ktorom oznámil, že sa zhováral s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.
Tomu povedal, že spojenci v NATO „neochvejne“ podporujú suverenitu Ukrajiny a právo krajiny na sebaobranu. Zelenskyj potvrdil, že sa zhovárali o ďalšej podpore zo strany vojenskej aliancie.
Viac k témam: pseudoreferendum, Referendum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Stoltenberg: Ruské pseudoreferendá na Ukrajine sú neskrývaným porušovaním medzinárodného práva © SITA Všetky práva vyhradené.
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Kauza Daniela Tupého pokračuje, súd sa po rokoch vracia k ďalším svedkom
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia