Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Stíhanie odsúdeného Mišenku zastavili, prípad vraždy bol založený na nedôveryhodnom svedectve
2.11.2021 (Webnoviny.sk) - Rakúske orgány zastavili trestné stíhanie odsúdeného Viliama Mišenku v kauze vraždy podnikateľa Františka Marka. Informuje o tom portál televízie Joj noviny.sk. Zároveň pripomína, že Mišenka je aktuálne vo výkone 20-ročného trestu v rakúskej väznici.
„Stručne povedané, prípad Františka Marka bol založený na nedôveryhodnom svedectve Jána Krajčíka, ktorý už v minulosti podal falošné svedectvá," vysvetlil pre portál prokurátor Christian Niegl. Vražda podnikateľa spred štvrťstoročia bola podľa portálu postavená práve na jedinom svedkovi Jánovi Krajčíkovi. Ten si v súčasnosti odpykáva doživotný trest.
Mišenka bol právoplatne odsúdený v kauze výbuchu v topoľčianskej firme Euromont. Portál pripomína, že následne ho zadržali v Rakúsku, pričom na Slovensko ho tamojšie orgány nevydali.
Viac k témam: Súdy, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Stíhanie odsúdeného Mišenku zastavili, prípad vraždy bol založený na nedôveryhodnom svedectve © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trh práce menia technológie aj demografia, Aliancia sektorových rád reaguje a ponúka riešenia
Zákazníci Tesca rozhodnú, ako sa rozdelia granty vo výške 223 300 EUR na projekty pre mladých
Mladý vodič zišiel v Boleráze z cesty, doplatila na to socha svätého Rochusa – FOTO