Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Štátom Tonga otriasol obrovský výbuch podmorskej sopky, pobrežie zaliali veľké vlny (video)
Webnoviny 15. január 2022 535
15.1.2022 (Webnoviny.sk) - Tichomorským štátom Tonga v sobou otriasol silný výbuch podmorskej sopky, ktorý vylial na pobrežie veľké vlny a obyvateľov prinútil hľadať útočisko vo vyššie položených častiach ostrova.
Správy o prípadných obetiach a rozsahu škôd zatiaľ nie sú známe, keďže komunikácia s malým ostrovným štátom zostáva problematická.
Nový Zéland situáciu sleduje
Vo videách zverejnených na sociálnych sieťach vidieť veľké vlny, ktoré obmývajú pobrežie a zasahujú budovy.
Úrady na Novom Zélande informovali, že situáciu u svojho severovýchodného suseda monitorujú a ich ozbrojené sily sú pripravené pomôcť, pokiaľ o to budú požiadané.
Obrovskú erupciu vyrážajúcu spod hladiny mora veľké množstvá popolu, pary a plynov zachytili aj satelitné snímky.
Vydali varovanie pred tsunami
Meteorologická služba uviedla, že pre celé súostrovie platí varovanie pred vlnami tsunami.
Podobné upozornenia zverejnili aj úrady v neďalekých ostrovných štátoch Fidži a Samoa, ktoré obyvateľom odporučili, aby sa vyhýbali pobrežiu.
Viac k témam: podmorská sopka, Výbuch sopky
Zdroj: Webnoviny.sk - Štátom Tonga otriasol obrovský výbuch podmorskej sopky, pobrežie zaliali veľké vlny (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia
Polícia zasahovala v Dunajskej Strede, detskú výživu podozrivú z kontaminácie stiahli z predaja