Utorok, 28. september 2021
Malá oblačnosť  15,5 °C
Mimoriadne správy

Starostka mesta Kouřim vyskočila z okna radnice, prípad už vyšetrujú kriminalisti

 Webnoviny   4. august 2021  68
Starostka mesta Kouřim vyskočila z okna radnice, prípad už vyšetrujú kriminalisti

4.8.2021 (Webnoviny.sk) - Českí záchranári a policajti v stredu skoro ráno zasahovali pri prípade ženy, ktorá spadla z okna radničnej budovy v centre mesta Kouřim na Kolínsku. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz s tým, že žena bola na mieste mŕtva. Žena, ktorú našli na ulici v centre mesta okolo piatej hodiny ráno, pritom bola starostka mesta Zuzana Chmelová, potvrdil mestský úrad.

„Kolínski kriminalisti preverujú okolnosti pádu 60-ročnej ženy z okna tretieho poschodia,“ informovala hovorkyňa kolínskych policajtov Michaela Richterová. Podľa záchranárov žena utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. „Lekár na mieste konštatoval smrť,“ dodala hovorkyňa stredočeských záchranárov Petra Homolová.

O tom, že mŕtvou je starostka mesta, informoval portál Novinky.cz a neskôr to na sociálnej sieti potvrdil mestský úrad. Podľa Noviniek politička z okna budovy mestského úradu vyskočila sama. Kriminalisti predbežne vylúčili cudzie zavinenie a príčiny smrti určí až súdna pitva. Hovorkyňa polície podľa iDNES.cz vzhľadom na citlivosť prípadu odmietla poskytnúť bližšie informácie.

Starostka Zuzana Chmelová bola zvolená za združenie nezávislých kandidátov Kouřim - náš domov. Svoj post pravidelne obhajovala od roku 1998.

Viac k témam: pád z okna, samovražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Starostka mesta Kouřim vyskočila z okna radnice, prípad už vyšetrujú kriminalisti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.