Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Spojenca exprezidenta USA Trumpa odsúdili za pohŕdanie Kongresom, Bannon dostal štyri mesiace väzenia
21.10.2022 (Webnoviny.sk) - Stevea Bannona, dlhoročného spojenca bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, v piatok odsúdili na štyri mesiace väzenia za pohŕdanie Kongresom v súvislosti s vyšetrovaním nepokojov v Kapitole Spojených štátov zo 6. januára 2021.
Sudca mu umožnil zostať na slobode až do odvolania a tiež mu uložil pokutu 6 500 dolárov.
Bannona uznali vinným už v júli v dvoch bodoch obžaloby, a to za odmietnutie dostaviť sa na výpoveď a odmietnutie poskytnúť dokumenty v reakcii na predvolanie výboru Snemovne reprezentantov, ktorý vedie vyšetrovanie.
Viac k témam: Násilnosti v Kapitole
Zdroj: Webnoviny.sk - Spojenca exprezidenta USA Trumpa odsúdili za pohŕdanie Kongresom, Bannon dostal štyri mesiace väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Henkel Slovensko dáva IT technike druhý život a spája udržateľnosť s pomocou komunite