Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Španielsky premiér chce požiadať o predĺženie núdzového stavu v krajine, malo by byť posledné
31.5.2020 (Webnoviny.sk) - Španielsky premiér Pedro Sánchez požiada parlament o posledné predĺženie núdzového stavu v krajine. Malo by to podľa neho byť "definitívne posledné predĺženie o 15 dní".
Súčasný núdzový stav, ktorý sa skončí 7. júna, umožnil vláde zaviesť prísne opatrenia proti šíreniu koronavírusu. O jeho predĺženie požiada v nasledujúcich dňoch. Práve vďaka obmedzeniam pritom Španielsko dokázalo dostať pandémiu ochorenia COVID-19 na svojom území pod kontrolu.
Viac o téme: Koronavírus
Podľa Sáncheza bude súčasťou posledného predĺženia núdzového stavu aj vrátenie kontroly nad zdravotnou starostlivosťou regiónom, ktoré ukázali najväčší progres. Centrálna vláda pritom reguluje uvoľňovanie opatrení podľa toho, ktoré oblasti majú najmenej infekcií a sú lepšie pripravené na prípadnú druhú vlnu. "Sme už takmer v bezpečí," vyhlásil.
Momentálne sa pritom sústredia na to, aby sa im vírus opäť nevymkol spod kontroly, zatiaľ čo znovu štartujú ekonomiku, ktorá sa podľa Sáncheza tento rok scvrkne o vyše 9 % a na zotavenie bude potrebovať asi dva roky.
Španielsko patrí medzi krajiny najhoršie zasiahnuté pandémiou. Podľa štatistík americkej Johns Hopkins University v krajine potvrdili vyše 239-tisíc prípadov nákazy a viac ako 27-tisíc úmrtí.
Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielsky premiér chce požiadať o predĺženie núdzového stavu v krajine, malo by byť posledné © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Giving Tuesday v Červenom nose – žiaci vytvorili nový outfit klaunských áut, aby potešili deti v nemocniciach