Sobota, 24. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Slovinský súd poslal za mreže dvoch migrantov, ktorí uniesli dôchodcu a ukradli mu auto
26.8.2019 (Webnoviny.sk) - Slovinský súd poslal dvoch migrantov do väzenia za únos 79-ročného muža a krádež jeho auta. Každý z nich dostal 21 mesiacov za mrežami.
Tamojšia tlačová agentúra STA v pondelok informovala, že 18-ročný Alžírčan a 25-ročný Maročan 8. mája zviazali muža vo vinici pri hranici s Chorvátskom, dali ho do kufra auta a odviezli sa k talianskej hranici, kde ho prepustili a vo svojej ceste pokračovali pešo. Talianska polícia ich však zatkla a vydala do Slovinska.
Slovinsko minulý týždeň začalo s výstavbou ďalších 40 kilometrov oplotenia na svojej južnej hranici s Chorvátskom, aby zabránilo príchodu migrantov.
Viac k témam: krádež, migranti, únos, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovinský súd poslal za mreže dvoch migrantov, ktorí uniesli dôchodcu a ukradli mu auto © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Robiť viac neznamená byť hodnotnejší. Kniha, ktorá búra mýty o úspechu
Zbúraním historickej budovy v Trenčíne bol porušený zákon, vlastník môže dostať pokutu až jeden milión eur
Meky Žbirka: Zblízka. Toto je intímny portrét hudobníka, ktorý dal slovenskému popu svetový rozmer