Štvrtok, 23. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Silný vietor narušil karnevalové slávnosti v Nemecku, odvolali kone a zakázali používanie vlajok
Webnoviny 4. marec 2019 621
BERLÍN 4. marca (WebNoviny.sk) - V niektorých nemeckých mestách v dôsledku nepriaznivého počasia obmedzili alebo zrušili každoročné karnevalové slávnosti. Organizátori v mestách Mainz, Kolín nad Rýnom a Düsseldorf z pondelkovej slávnosti odvolali kone.
V Kolíne nad Rýnom tiež zakázali používanie vlajok. V Düsseldorfe a Münsteri posunuli začiatok slávností približne o dve hodiny. Mesto Bottrop podujatie zrušilo úplne.
Organizátori sa tak rozhodli po tom, ako západnú časť krajiny zasiahol silný vietor. Zoslabnúť by mal v pondelok popoludní. Obľúbené pochody prilákajú každý rok milióny ľudí v kostýmoch.
Viac k témam: počasie, silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk - Silný vietor narušil karnevalové slávnosti v Nemecku, odvolali kone a zakázali používanie vlajok © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO