Streda, 28. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Severná Kórea testovala nový systém medzikontinentálnych balistických rakiet, tvrdí USA
11.3.2022 (Webnoviny.sk) - Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) podľa Spojených štátov nedávno otestovala nový systém medzikontinentálnych balistických rakiet. Testy z 26. februára a 4. marca boli podľa Pchjongjangu zamerané na vývoj prieskumného satelitu.
Podľa Pentagonu to však boli experimentálne testy pred pravdepodobným odpálením medzikontinentálnej balistickej strely v plnom rozsahu. Odpaľovanie takýchto striel porušuje niekoľko rezolúcií Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov. Vyhlásenie USA potvrdili Južná Kórea aj Japonsko, pričom všetky tri krajiny zároveň odsúdili konanie KĽDR. Informuje o tom spravodajský portál BBC.
Medzikontinentálne balistické rakety majú minimálny dolet do 5 500 kilometrov a z KĽDR by dokázali zasiahnuť USA. Strely sú určené na prenášanie jadrových hlavíc.
Viac k témam: Balistické rakety
Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea testovala nový systém medzikontinentálnych balistických rakiet, tvrdí USA © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Láska, ktorá sa vracia v bielych šatách. Romantický úvod série Wedding Dreams
Danko tvrdí, že mu má obvinenie Matečnej zapchať ústa. Jeho vyjadrenia podľa Rašiho škodia vládnej koalícii
Členstvo v Trumpovej Rade mieru stojí miliardu eur, pripomenula ministerka hospodárstva Saková