Utorok, 16. júl 2024
Mimoriadne správy

Sedem ruských obcí v Kurskej oblasti zostalo bez dodávok elektriny po útoku ukrajinského dronu

 Webnoviny  26. september 2023  155  
Sedem ruských obcí v Kurskej oblasti zostalo bez dodávok elektriny po útoku ukrajinského dronu

26.9.2023 (SITA.sk) - Sedem obcí v Kurskej oblasti na západe Ruska zostalo bez dodávok elektrického prúdu po útoku ukrajinského dronu. Napísal to na komunikačnej platforme Telegram gubernátor oblasti Roman Starovojt.

„Dnes ráno ukrajinský dron zhodil výbušninu na elektrickú rozvodňu v dedine Snagost. Sedem obcí bolo odrezaných od dodávok elektriny," uviedol gubernátor.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa jeho slov nikto z miestnych obyvateľov nebol zranený. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Ruské ministerstvo obrany vyhlásilo, že armáda krajiny od pondelkového večera do utorkového rána v Kurskej oblasti zostrelila päť ukrajinských dronov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Sedem ruských obcí v Kurskej oblasti zostalo bez dodávok elektriny po útoku ukrajinského dronu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.