Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Sedem detí bez dospelého dozoru zomrelo v horiacom dome na východe Mexika
MEXIKO 28. decembra (WebNoviny.sk) - Sedem detí zomrelo v piatok v dome na predmestí mexickej metropoly Mexiko po tom, ako ho zachvátili plamene.
Ako informovali miestni predstavitelia, oheň zasiahol drevený dom na chudobnom predmestí Iztapalapa na východe Mexika v piatok krátko pred svitaním, keď boli rodičia detí obaja v práci a deti boli doma samé.
Najmladšie z detí malo dva roky, najstaršie štrnásť. Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa, no väčšina požiarov v mexických chudobných štvrtiach sa dáva za vinu chatrnému stavu budov, nevyhovujúcej infraštruktúre a nulovým bezpečnostným opatreniam.
Viac k témam: deti, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Sedem detí bez dospelého dozoru zomrelo v horiacom dome na východe Mexika © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Nemecká vláda si posvieti na financovanie mešít zo zahraničných zdrojov
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Stretnutie Fica s Trumpom zapadá do politiky na štyri svetové strany, tvrdí šéf obchodnej komory
dm spravila unikátny prieskum medzi Slovákmi: Ako sa staráme o naše zdravie a krásu?