Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Rusko vetovalo rezolúciu odsudzujúcu referendá v okupovaných ukrajinských oblastiach
1.10.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko v piatok vetovalo rezolúciu Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov, ktorá mala odsúdiť referendá v štyroch ukrajinských oblastiach okupovaných Ruskom ako nelegálne, vyhlásiť ich za neplatné a vyzvať všetky štáty, aby neuznali anexiu týchto teritórií Ruskom. V pätnásťčlennej Bezpečnostnej rade OSN proti hlasovalo iba Rusko. Hlasovania sa zdržali Čína, India, Brazília a Gabon.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Americká veľvyslankyňa pri OSN Linda Thomasová-Greenfieldová pred hlasovaním uviedla, že v prípade ruského veta USA a Albánsko rezolúciu predložia na hlasovanie vo Valnom zhromaždení OSN, v ktorom sa právo veta neuplatňuje.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Anexia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko vetovalo rezolúciu odsudzujúcu referendá v okupovaných ukrajinských oblastiach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Henkel Slovensko dáva IT technike druhý život a spája udržateľnosť s pomocou komunite