Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Rusko varovalo susedné krajiny, výstraha sa týka umiestnenia ukrajinských bojových lietadiel
Webnoviny 6. marec 2022 550
6.3.2022 (Webnoviny.sk) - Ruská armáda varovala susedné krajiny pred umiestnením ukrajinských bojových lietadiel na ich území. Ak by totiž ukrajinské lietadlá štartovali z ich územia, mohla by ich vraj Moskva považovať na súčasť konfliktu.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov v nedeľu uviedol, že niektoré ukrajinské bojové lietadlá premiestnili do Rumunska a do iných susedných krajín, ktoré nemenoval.
Varoval pritom, že ak by tieto lietadlá zaútočili na ruské sily z územia týchto krajín, "mohlo by to byť považované za účasť týchto krajín v ozbrojenom konflikte".
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: bezletová zóna, Lietadla, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko varovalo susedné krajiny, výstraha sa týka umiestnenia ukrajinských bojových lietadiel © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ruskí oligarchovia sú nespokojní a už hľadajú za Putina náhradu, tvrdí český historik
Hasiči zasahovali pri požiari výrobnej haly automobilky v Holíči, zamestnancov včas evakuovali – FOTO
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Kauza Daniela Tupého pokračuje, súd sa po rokoch vracia k ďalším svedkom